زمان شیوع کرونا دچار اشتباه نشویم!

۵ اشتباه بزرگ دوران همه‌گیری کرونا

مطالعات دانشگاه پرینستون به این شرح است:

با عادی شدن شرایط و کم‌تر شدن محدودیت‌های بعد از قرنطینه بسیاری از افراد به محل کار خود بازگشته‌اند. درعین‌حال با وسایل نقلیه‌ی عمومی در شهر تردد می‌کنند. در چنین شرایطی باید به این موضوع توجه داشته باشیم که همه‌گیری کرونا هنوز هم باقی‌ست و کنترل اوضاع هنوز از دست ما خارج است پس باید خود را تا حد امکان از ابتلا محفوظ نگه داریم.

به گزارش سلامتستان و به‌نقل از انتخاب، محققان علوم روانشناسی در دانشگاه پرینستون و دانشگاه تورنتو می‌گویند که روند عادی شدن شرایط در زمان بیماری کرونا ادامه دارد و درنتیجه این بیماری همه‌گیر، هم‌چنان قربانی می‌گیرد و خطرناک است. در ادامه، شش اشتباه در فاصله‌گذاری اجتماعی آمده است که همه ما باید از آن آگاه باشیم زیرا که دیگر در روز‌های آغازین COVID۱۹ نیستیم.

عادی‌سازی

محققان خاطرنشان کرده اند که ترس از بیماری ناشناخته، یک عامل محرک در پیشگیری از بیماری توسط مردم است. در اوایل شیوعکووید۱۹ که اطلاعات کمی در مورد این ویروس وجود داشت، ماهیت اسرارآمیز آن باعث می‌شد افراد اقدامات محافظتی را جدی بگیرند. اما با گذشت چندین هفته این بیماری، عادی سازی شده است و افراد، بسیاری از موارد را رعایت نمی‌کنند.

تاثیر آنتی بادی در ابتلا به کرونا

بازگشت به عادات روزمره

بحران کووید۱۹ درحال‌حاضر توجه همه را به خود جلب کرده است. بنابراین به‌طور طبیعی مردم سعی می‌کنند عادات روزمره‌ی خود را فراموش کنند. هرچند متاسفانه با گذشت زمان بسیاری از افراد به عادات روزمره خود بازگشته‌اند. به‌عبارت دیگر شروع به سهل انگاری در خصوص عادات هرروزه‌ی خود کرده اند.

تمرکز بر سلامت جسمی، اما غفلت از سلامت عاطفی

اگر شما تمام تلاش خود را برای محافظت از خود برابرکووید ۱۹انجام داده‌اید و توجهی به سلامت روان و عاطفی خود ندارید باید بدانید که بسیار درمعرض خطر هستید. مراقبت از سلامت روان می‌تواند رعایت پروتکل‌های مناسب فاصله‌گذاری اجتماعی را نیز آسان‌تر کند.

اعتقاد به بی‌اثربودن اقدامات احتیاطی

به‌گفته‌ی محققان تا یک ماه پیش، رویکرد مردم نسبت به پوشیدن ماسک و دوری از اجتماع، مثبت بود؛ اما به‌مرور زمان و با افزایش تعداد مبتلایان به‌نظر می‌رسد نگرش مردم نسبت به پیشگیری از بیماری، منفی شده است و برخی از افراد پیشگیری از بیماری را چندان قدرتمند نمی‌دانند. گاهی انتشار خبر‌های ضد و نقیض نیز می‌تواند موجب افزایش این نگرش منفی شود.

اشتیاق برای بازگشت به شرایط عادی

آیا منتظرید که هرچه زودتر شرایط عادی شود و بتوانید به آرایشگاه، استخر و باشگاه برگردید؟ این حس و حال مشترک بسیاری از افراد است. اما فقط به این دلیل که ما می‌خواهیم زندگی به حالت عادی برگردد، به معنای طبیعی بودن آن نیست و نباید این‌گونه باشد. محققان پیشنهاد می‌کنند که قانون‌گذاران و مسئولان بهداشت عمومی باید بر سود‌های آینده تأکید کنند تا به مردم کمک کنند شرایط فعلی را بهتر درک کنند.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *