رژیم تغذیه‌ای در دوران کرونا

مصرف خوراکی‌های شور و شیرین را محدود کنید!

برنامه‌ریزی غذایی در بیشتر مواقع از نظر بیشتر ما دور می‌ماند. اما این روزها و باوجود کرونا، توجه به رژیم غذایی سالم و رعایت اصول بهداشتی در تغذیه امری مهم و قابل توجه است. دو امری که به ما در پیشگیری از ابتلا به کرونا کمک می‌کنند بدون شک آشپزی در منزل یا سفارش خوراکی از بیرون با رعایت تمام موازین بهداشتی است.

به گزارش خبرنگار سلامتستان و به‌نقل از انتخاب، خرید مواد خوراکی باید دارای برنامه‌ای جامع و کامل باشد. این موضوع به این معناست که بهتر است قبل از خرید، فهرستی تهیه کنید تا بتوانید همه‌ی مواد مورد نیاز را در یک نوبت تهیه کرده و مجبور نباشید چند بار خرید انجام دهید. این موضوع شامل خریدهای آنلاین هم می‌شود. طبیعی است که مدیریت مالی خرید در این روزها هم باید مدنظر قرار داده شود.

رژیم غذایی برای کرونا

روی سبزیجات و میوه‌های سالم و پر از ویتامین متمرکز شوید و سعی کنید دور غذا‌های حاضری و فست فودی را خط بکشید. غذا‌های آماده و نیمه آماده معمولا سرشار از مواد افزودنی هستند و در نتیجه باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن شما می‌شود. اگر انرژی و حوصله تهیه غذا را ندارید بهتر است هر وعده غذایی را در اندازه‌های بزرگ تهیه کنید تا حداقل دو تا سه وعده را شامل شود.

دور غذا‌های چرب و پرکالری را خط بکشید. سعی کنید غذا‌های شور نخورید تا دچار افزایش فشار خون نشوید این موضوع به ویژه در شرایطی که سابقه بیماری قلبی و عروقی یا سکته مغزی داشته باشید حائز اهمیت بیشتری است. در دوران همه گیری کرونا رعایت نکات تغذیه‌ای می‌تواند در حکم یک عامل مهم پیشگیری از ابتلا عمل کند.

سعی کنید میان وعده‌های خود را با میوه و سبزیجات پر کنید و از خوردن شیرینی جات نیز تا حد امکان خودداری کنید. افزایش قند خون یا تشدید دیابت نیز شما را برابر کرونا آسیب پذیرتر می‌کند.

 

entekhab.ir/002HSC
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *