تاثیرگرمای سشوار و بخور روی ویروس کرونا

نابودی ویروس با گرمای سشوار و بخور ممکن است؟

با همه‌گیری ویروس کرونا در جهان و ابتلای روزانه چند میلیون انسان، بازار شایعات و اخبار غلط نیز در مورد این موضوع داغ است. خبرهای نادرست و بی‌اساسی که جز تشویش اذهان عمومی و افزایش سطح نگرانی در جوامع مختلف، نتیجه‌ای ندارند.

تاثیر گرمای سشوار و بخور آب داغ از مواردی‌ست که برای نابودی ویروس کرونا در منابع ذکر شده است. درحالی‌که این گفته از اساس شایعه و کذب محض است.

بینی یک ناحیه‌ی مرطوب است که سلول‌های درون آن سبب ایجاد ترشحات و موکوس در ناحیه‌ی داخلی بینی می‌گردند. این ترشحات مانع از ورود مواد خارجی ازجمله: گرد و غبار، میکروب‌ها و قارچ‌ها به دستگاه تنفسی می‌شوند.

در ناحیه‌ی دستگاه تنفسی نیز مژک‌هایی وجود دارند که عملکرد آن‌ها ممانعت از ورود مواد خارجی به داخل ریه است.

با ورود ویروس کرونا به درون سلول، علائم بالینی بیماری بروز می‌کند.

اگر قرار به از بین بردن ویروس باشد بدون شک سلول هم نابود خواهدشد. به‌عبارت دیگر اگر برای از بین بردن سلول از سشوار استفاده کنیم باید منتظر یک آسیب فوق حاد بود.

نتیجه‌ی عملکرد سشوار درمقابل ویروس کرونا

استفاده از گرمای سشوار برای نابودی کرونا درست مثل خوردن الکل برای درمان کرونا است. هردوی این موارد اشتباهاتی بزرگ و جبران‌ناپذیر هستند که متاسفانه در روزهای اخیر زیاد به گوشمان می‌خورد.

هرچند که براساس منابع، فعالیت ویروس کرونا در دمای بالا کم ولی متوقف نخواهد شد با استفاده از سشوار نه‌تنها ویروس کرونا از بین نخواهد رفت بلکه به‌دلیل عدم‌نفوذ این گرما به درون سلول‌های بدن، موجب نابودی سلول شده و به خود ویروس که درون آن قرار دارد آسیبی نمی‌رسد.

 

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *