احتمال می‌رود ۶۰ تا ۷۰ درصد آمریکایی‌ها به کرونا مبتلا شوند.

مبتلایان به کرونا در آمریکا

به گزارش سلامتستان و به نقل از ایرنا، یک کارشناس آمریکایی ضمن هشدار به مردم در مورد خوش‌بین‌کردن آن‌ها نسبت به مدیریت شرایط کنترل ویروس کرونا این‌طور گفت: در یکی دو سال آینده ۶۰ تا ۷۰ درصد جمعیت این کشور به این ویروس آلوده خواهند شد.

مدیر مرکز تحقیقات و سیاست‌گذاری بیماری‌های عفونی در دانشگاه مینه‌سوتا آمریکا «مایکل اوسترهولم» در گفت‌وگو با یک شبکه‌ی خبری نسبت به خوش‌بینی مردم درباره‌ی امکان کنترل شیوع ویروس کووید۱۹ هشدار داد.

اوسترهلوم تاکید کرد که در کشورهایی مثل کره جنوبی و آلمان هم که موفق‌ترین کشورها در کنترل کرونا بوده‌اند، اخیرا نشانه‌هایی از افزایش دوباره مبتلایان دیده شده و اطلاع‌رسانی به مردم باید با پرهیز از خوش‌بینی و ترساندن باشد.

این کارشناس با تشبیه کرونا به ببری که آمریکا سوار آن است اما مهارش را در دست ندارد، گفت امسال یا در سال آینده چیزی بین ۶۰ تا ۷۰ درصد از جمعیت آمریکا به کووید۱۹ مبتلا خواهد شد.

کرونا در آمریکا

آمریکا هم‌اکنون با یک میلیون و ۳۵۲ هزار و ۳۲۰ مبتلا، بالاترین آمار را در میان کشورهای جهان دارد. تاکنون ۸۰ هزار و ۳۲۳ نفر در این کشور به دلیل ابتلا به کووید۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.

درست یک ماه پیش که کمی بیش از ۱۰۰ هزار نفر در آمریکا به کرونا مبتلا شده بودند«آنتونی فائوچی» مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا در گفت‌وگو با شبکه خبری سی‌ان‌ان گفت که: احتمالا شمار مبتلایان به کووید۱۹ در این کشور به ۲ میلیون نفر برسد.

حالا با گذشت کمتر از یک ماه از صحبت‌های او، افزایش چشمگیری در تعداد مبتلایان آمریکایی داشته‌ایم و اعداد و ارقام آماری فراتر از این را می‌دهند.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا که در ابتدا آمار مرگ‌ومیر ناشی از کرونا را تا ۶۰ هزار نفر پیش‌بینی کرده و این حفظ این رقم را موفقیت می‌دانست، در اظهارات اخیر خود این پیش‌بینی را تا ۱۰۰ هزار نفر افزایش داده است.

ترامپ که در ابتدا شیوع کرونا در آمریکا را تکذیب کرده و اخبار مربوط به آن را شایعات ساخته شده توسط دموکرات‌ها قلمداد می‌کرد، اکنون به دلیل تعلل در مقابله با این ویروس هدف انتقادهای شدید و گسترده قرار گرفته است.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *